Květa Fialová - Masáže pro tělo i duši 

 Reference

 

 

 

 

Každý jsme jiný a proto preferuji individuální přístup.

 Před návštěvou zvažte, prosím, svůj zdravotní stav. Masáž nenahrazuje lékařské oštření!

kontraindikace masáže, neboli kdy na masáž nejít:     

horečka, nachlazení, infekce, záněty, jakékoli akutní stavy, onkologické nálezy, TBC, první trimestr těhotenství, hnisavá kožní onemocnění, krátce po operaci, zelený zákal.
 

 

MYOFASCIÁLNÍ TECHNIKA podle TOMA BOWENA

Bowenova technika je holistická, velmi šetrná metoda. Je to jemné šetrné ošetření měkkých tkání (svaly a šlachy). Skládá se z jednotlivých pohybů přes určené a přesně definované body lidského těla. Unikátní je pohyb, kdy bowenista svými prsty nebo palci pohybuje kůží přes sval nebo šlachu, poté vyvine jemný tlak a po krátké čekací době a stále pod stejným tlakem sklouzne s kůží zpět. Můj pracovní název je "brnkání" :) Mezi jednotlivými sériemi pohybů jsou krátké (asi 2 minutové) pauzy. Ty poskytují tělu čas k dokonalému "zpracovaní" informace a umožní maximální využití těchto pohybů.
Bowenova technika posiluje regenerační schopnost organismu, tedy se hodí prakticky vždy. Účinek byl pozorován u mnoha potíží.
Npř. bolesti hlavy, migrény, závratě, bolesti krku, celých zad, svalové křeče, zatuhlé svaly, natažené svaly, dýchací potíže - astma, karpální tunely, tenisový loket, skoliotické držení těla, růstové bolesti u dětí, nervozita, stres, přepracování, zlepšení imunitního systému, atopický exém a další. Velice účinná je jako podpora po úrazech, pádech, natažení svalu, blokace atd.

Skvělé výsledky má Bowenova technika i v případě chronických nemocí jako je Roztroušená skleroza. Mám osobní zkušenost a účinky jsou opravdu překvapivé a moc potěšující. Doporučuje se jako podpůrná technika u Parkinsonovi choroby, Alzheimerovi choroby, či po obrně. 

 Bowenova technika je způsob, jak v tělě probudit  hojivé a regenerační schopnosti. Záleží jen na klientovi a jeho těle, jak tento dar přijme. Při Bowenově technice tělo žádáme o odpověď na naše hmaty - je třeba mu na ni dát dostatek času.

Při potížích doporučuji min. 3-5 ošetření  v týdeních či dvoutýdeních intervalech.

 

  

MASÁŽ PRO TĚLO A DUŠI

 Masáž, při které se nechávám vést svou intuicí... 

 

MASÁŽ PRO TĚHOTNÉ ŽENY

 Tuto masáž jsem si velice oblíbila a stejně tak nastávající maminky :)  Je jemná a uvolňující . Pomáhá zmírnit napětí ve svalech a kloubech v celé oblasti zad, zejména v kříži a šíji, snižuje zadržování tekutin v těle. Podporuje psychickou a vůbec celkovou pohodu nastávající maminky i miminka :) Mohu masírovat záda, nebo celé tělo. Masíruji olejem z hroznových jader, který je velice jemný a příjemný.

 

LYMFATICKÁ MASÁŽ

Při této masáži speciálními a jemnými hmaty stimuluji a podporuji funkci lymfatického systému.
Ošetření lymfatickou masáží je vhodné ať řešíte lymfatické otoky vrozené či poúrazové, pooperační, nebo revmatické. Máte-li těžké a oteklé nohy jakožto důsledek dlouhého stání, sezení, cestování, či sportování. V případě, že vaše tělo zadržuje nadměrné množství vody, nebo chcete-li podpořit tělo při detoxikaci, či dietě a připravit ho na léto. Vhodné jsou i po porodu, nebo pokud plánujete otěhotnět ( pročištění těla, podpora psychiky, relaxace ), či pro zpevnění podkoží a zpomalení tvorby vrásek, nebo křečových žil. A další a další..... :)
Pro dobré výsledky je doporučeno 10 opakování cca po týdnu.
 

 

LEHKÝ DOTEK

Masáž, která vznikla na základě mých zkušeností.
Je sestavena z lehkých a jemných tahů, hmatů a doteků. Je velice relaxační a uvolňující a zároveň regenerující. Má blahodárný vliv na celé naše tělo a to jak po fyzické tak po psychické stránce. Na hlavě a v obličeji je mnoho nervových zakončení a energetických bodů. Právě na ramenou, krku, bradě, v obličeji a pod vlasovou pokožkou, se nejvíce ukládá stres. Masáž hlavy je velmi účinná při migrénách z psychického vypětí a přetížení.
Masáž hrudníku, za pomoci tepla a energie lávových kamenů, pak krásně podporuje samoozdravný systém našeho těla. Používám olej z hroznových jader a olejové vonné esence. Obličej masíruji Arganovým olejem, který vyhlazuje a zjemňuje pleť, přirozeně pokožku chrání před vnějšími vlivy, hydratuje a dodává jí důležité bioaktivní látky. Olej obsahuje vysoké procento vitaminu E a má silné regenerační a zvláčňující účinky. Několik tahů k aktivování lymfatických uzlin pak podpoří i detoxikaci pokožky.
Jedním slovem "BLAHO" 
 
 

 

 

 
 

Reference:

 
"Je krásné, když někdo dělá svou práci s láskou! Květa nabízí opravdu masáž nejen pro tělo, ale také pro duši."

 M.S.

"Osobitý příjemný přístup ke klientovi, nikde jinde nezažijete to co u Květy...není to jen masáž, je to přenos do jiných sfér....užijte si to i Vy. Velmi doporučuji"
P.S.
 
"Krásná relaxace, skvělý přístup, kvalitní péče, příjemné prostředí, jen doporučuju, zkuste a sami uvidíte."
A.Š.
 
"Květka je velmi příjemná a milá. Masáže jsou skutečně balzám pro tělo i duši! Všem doporučuji"
Z.F.
 
"Super masáže :) paní je moc šikovná"
H.F.
 
"100% spokojenost!! Vřele doporučuji."
P.J.